VALMIERMUIŽAS ALUS VĒSTNIECĪBA

Mazas alus darītavas veikals un bārs ar vairāk kā 200 vietējā amata alus šķirnēm 
Aristida Briāna iela 9a, Rīga


Ja sirdij tuvs krietns un laika pārbaudi izturējis alus, droši var doties uz Valmiermuižas alus vēstniecību. 

Lai nestu tautās lieliskā Latvijas alus vēsti, te atradīsiet arī citu aldaru brūvēto alu. Tirgotavā ir lielākā Latvijā darītā craft alus izvēle visā universā.  Vienpadsmit gadu laikā Valmiermuižas alus, viens no “craft” jeb amata alus kustības aizsācējiem Latvijā, no mazas muižas darītavas Latvijas ziemeļu pusē ir izaudzis par vienu no jomas pazīstamākajiem un viesmīlīgākajiem spēlētājiem. Tas rūpējas par laba alus cienītāju pašsajūtu ne tikai dzimtajā Valmiermuižā, bet arī galvaspilsētā Rīgā. Valmiermuižas alus vēstniecība iekārtojusies vietā, kur pirms simts gadiem uz pilnu klapi darbojās fon Stricka alus darītava, viena no lielākajām Baltijā.

Lejamais alus – 24


LABIETIS

Pintes lieluma brūvkrogs
Aristīda Briāna iela 9a – 2, Rīga


Alus darbnīcas Labietis brūvkrogs ir latviešu amatalus šūpulis Rīgā. Neuzkrītošā pagalmā top netipisks alus, kas apvieno brūvēšanas folkloru ar mūsdienīgām alus darīšanas tendencēm. Aldari smeļas iedvesmu dabā, izmantojot savvaļas augus, ogas un mežonīgus raugus, lai paplašinātu izpratni par to, kas ir alus. Laikmetīgs alus ar kultūrvēstures garšu.

Lejamais alus – 16


ZOBENS UN LEMESS


Pagānisks alus pagāniska metāla pavadījumā

A.Briāna iela 10, Rīga


Smagais metāls un stiprs alus – Zobens un Lemess ir krogs tiem, kuri novērtē īstas lietas. 

Vīri, kas jau gadu desmitiem stiprinājuši metālmūzikas kalvi Latvijā, ir radījuši vietu domubiedriem. Šis ir krogs, kurā vienmēr skanēs labākā latviešu un arī ārzemju smagā mūzika, kur sarunu biedru pie alus kausa atradīs ikviens pagāns un folkloras zinātājs. Ja vēlies uzzināt, kas aktuāls noticis Latvijas alternatīvās mūzikas smagākajā galā, atliek vien iegriezties krogā Zobens un Lemess, jo te regulāri var sastapt lokālo bandu frontmenus un mūzikas dzīves kūrētājus. Un, gluži tāpat kā žanriski ieturētu mūziku, te augstu vērtē arī labi izturētu alu. Ja vēl tikai iepazīsti Latvijas mazo alus darītavu piedāvājumu, droši jautā pie bāra, kas vislabāk varētu iet pie sirds – te strādā sava amata pratēji, kuri jau no acu skata vien uzminēs, kas nepieciešams jaudīgam vakaram.  

Pudelēs  18
Lejamais alus  6
https://www.facebook.com/ZobensUnLemessKrogs/


WALTERS & GRAPA

Ekskluzīvi amata ali no visas Latvijas
Miera iela 19, Rīga

Kad trīs draugiem apnīk rīkot ballītes savā dzīvoklī, viņi ņem un atver krogu. Paši savām rokām izlej bāra leti no betona, sameistaro mēbeles un rada vienu no Rīgas radošo aprindu iecienītākajiem bāriem, kur ballītes nerimst līdz pat rīta gaismai. 

Piedāvājumā ne tikai Latvijas labākais craft alus – šī ir viena no retajām vietām, kur iespējams izbaudīt arī Latvijas dienvidu kaimiņa – Lietuvas – mazo darītavu labāko piedāvājumu. Turklāt Walters & Grapa ir ne tikai vieta, kur garšot alu un citus dzērienus – te regulāri par muzikālo noformējumu rūpējas jaudīgākie Rīgas dīdžeji, kā arī notiek pasākumi pašu un citu priekam. Un, ja vēl kādam ir radušās šaubas par šīs vietas radošo garu, der palūkoties uz interjeru, kurā galvenie dizaina elementi ir gana iedvesmojoši tēli no simtgadīgā Rīgas Leļļu teātra. Un, kas nav mazsvarīgi, – visai bieži aiz letes sastapsi kādu no saimniekiem, kurš ne tikai apjautāsies, kā tev klājas, bet arī ielies tieši tev piemērotāko alu.

Lejamais alus – 8
Pudelēs – 42

https://www.facebook.com/waltersungrapa

NURME

Alus darītava Rīgas sirdī
Vagonu iela 21, Rīga


Nurme ir komanda, kas paši saviem spēkiem izauguši līdz bāram un darītavai vēl līdz galam neatklātajā Avotu apkaimē. Abi īsa gājiena attālumā viens no otra – sāc ar vietējā alus daudzveidības iepazīšanu bārā, kur varēsi izvēlēties starp 5 lejamiem un virs 50 pudeļotiem vai bundžotiem dzērieniem, noslēdz ar svaigāko Nurme alu pa taisno no darītavas.


Lejamais alus – 12
Pudelēs – 50

https://www.facebook.com/NurmeBreweryALUS RŪME TROFEJA

Brūvkrogs ar ļoti mājīgu interjeru
Avotu iela 74, Rīga


Alus Rūme Trofeja (Brewery&Taproom) ir brūvkrogs ar ļoti mājīgi atraktīvu interjeru un plašu, uz vietas brūvētu alus klāstu visām gaumēm. 

Trofeja ir Latvijas mazākā alus darītava ar 170 litru vārkatlu – viens brūvējums. Patstāvīgi ir 8 lejamas alus šķirnes, kuras mainās. Pēdējā gada laikā Trofeja uzbrūvējusi vairāk nekā 30 alus šķirnes, no kurām tikai leliela daļa tiek piegādātas citiem veikaliem un kafejnīcām.


Lejamais alus  8
https://www.facebook.com/AlusRumeTrofeja/