ZIEMEĻU ENKURS

Mazs brūvkrogs ar dižiem aliem
Matīsa iela 8


Ziemeļu enkurs radies kā likumsakarīgs turpinājums tā saimnieku mīlestībai pret alu un pieredzei mājbrūvēšanā. Ziemeļu enkurs piedāvā pašu brūvētu stipru un reibinošu alu, kura tapšanā izmanto tikai dabīgas, kvalitatīvas izejvielas. 

Latvieši vienmēr bijusi lepna jūrnieku tauta un augstu vērtējusi piedzīvojumu garu, izturību, darba apziņu un radošumu – īpašības, kuras sevī iemieso Ziemeļu enkurs. Alus darītava un krogs Ziemeļu enkurs, kuru kopīgiem spēkiem izveidojuši aldaris Dāvis un jūrasbraucējs Klāvs, iemieso sevī tieši šīs īpašības un attieksmi pret darbu. Ziemeļu enkurs ir Alus kvartāla jaunākais brūzis, kur ikvienam iespējams piedzīvot jaunatklāšanas prieku, izbaudot kādu no šeit darītajiem aliem vai baudot alum pieskaņotus ēdienus, kā arī nolūkojoties, kā turpat aiz bāra letes milzīgos katlos top alus svaigākais vārījums. Ziemeļu enkurs piedāvā pašu brūvētu alu, kura tapšanā izmanto gan klasiskās izejvielas, gan arī eksperimentē ar dažādām garšvielām, augļiem un ogām. Šī ir vieta ar īpašu auru, un no otrā stāva terases paveras skats uz visu plašo ēku kompleksu, kas pirms vairāk nekā simts gadiem bija mājvieta Kuncendorfa brūzim, tolaik vienai no lielākajām Rīgas alus darītavām.

Uz krāna – 10

https://www.facebook.com/ZiemeluEnkurs/


VALMIERMUIŽAS ALUS VĒSTNIECĪBA

Mazas alus darītavas veikals un bārs ar 180 vietējā amata alus šķirnēm 
Aristīda Briāna iela 9a


Ja sirdij tuvs krietns un laika pārbaudi izturējis alus, droši var doties uz Valmiermuižas alus vēstniecību. 

Lai nestu tautās lieliskā Latvijas alus vēsti, te atradīsiet arī citu aldaru brūvēto alu. Tirgotavā ir lielākā Latvijā darītā craft alus izvēle visā universā.  Vienpadsmit gadu laikā Valmiermuižas alus, viens no “craft” jeb amata alus kustības aizsācējiem Latvijā, no mazas muižas darītavas Latvijas ziemeļu pusē ir izaudzis par vienu no jomas pazīstamākajiem un viesmīlīgākajiem spēlētājiem. Tas rūpējas par laba alus cienītāju pašsajūtu ne tikai dzimtajā Valmiermuižā, bet arī galvaspilsētā Rīgā. Valmiermuižas alus vēstniecība iekārtojusies vietā, kur pirms simts gadiem uz pilnu klapi darbojās fon Stricka alus darītava, viena no lielākajām Baltijā.

Uz krāna – 22


KAŅEPES KULTŪRAS CENTRS

Laikmetīgā kultūra un alus
Skolas iela 15


Ja vēlies ienirt Rīgas kultūras  dzīves pašā epicentrā, izbaudīt mūsdienu mākslas aktualitātes, dzirdēt jaunus un audzsološus mūziķus no visas pasaules un ļauties visdažādāko mākslu formu mijiedarbībai, kā arī novērtēt Latvijā darīta alus daudzveidību, Kaņepes Kultūras centrs ir īstā vieta, ko apmeklēt.

Jau vairāk nekā astoņus gadus Kaņepes Kultūras centrs ir iezīmējis savu vietu Rīgas pilsētas kultūras kartē – šī ir vieta, kur satikties ar draugiem un iepazīties ar līdzīgi domājošiem, kā arī uzsūkt sevī īpašo brīvības garu. Mākslinieciska nepieradinātība te satiekas ar vēlmi radīt, un bieži vien kāds no “Kaņepes” mākslas notikumiem kļūst par impulsu kādai jaunai, grandiozai idejai. Demokrātiski, atvērti un draudzīgi – Kaņepes Kultūras centrs gaidīs ikvienu alus mīļotāju, piedāvājot tiešām lielisku Latvijā brūvēta alus izlasi.  

Uz krāna – 8

Pudelēs – 22
https://www.facebook.com/Zoo.KKc/

LABIETIS

Pintes lieluma brūvkrogs
Aristīda Briāna iela 9a – 2


Alus darbnīcas Labietis brūvkrogs ir latviešu amatalus šūpulis Rīgā. Neuzkrītošā pagalmā top netipisks alus, kas apvieno brūvēšanas folkloru ar mūsdienīgām alus darīšanas tendencēm. Aldari smeļas iedvesmu dabā, izmantojot savvaļas augus, ogas un mežonīgus raugus, lai paplašinātu izpratni par to, kas ir alus. Laikmetīgs alus ar kultūrvēstures garšu.

Uz krāna – 12


TAKA

Jaunumi no vismazākajām darītavām
Miera iela 10

Alus ir bāra Taka galvenais reibinātājs, un labsajūtas nodrošināšana katram viesim – tā galvenais uzdevums. 

Saimnieka intereses par alu radīta, Taka šodien ļauj iepazīt visdažādāko Latvijā darīto alu. Īpaši te lolo mazo darītavu brūvējumus – reizēm pat gadās, ka uz krāna ir pavisam jauns alus bez nosaukuma, tāpēc ikvienam apmeklētājam ir iespēja atklāt negaidītas alus valstības pērles. Šeit arī uzzināsiet visu par Latvijas mazajām darītavām, jo Takas bārmeņi alu pārzina, ne tikai ielej. Turklāt vismaz reizi nedēļā aiz letes stājas pats saimnieks. Taka ir bārs, kas atvērts jaunām garšām, līdz ar to šeit var ik reizi pārsteigt sevi atkal un atkal. Turklāt bieži vien vakaros šeit notiek dažādi pasākumi – uzstājas alternatīvās mūzikas pārstāvji, tiek demonstrēts jaunais kino, kā arī galda spēļu cienītāji tiekas dažādos turnīros. Viss, protams, lieliska Latvijā darīta alus noskaņās. 

Uz krāna – 6


ZOBENS UN LEMESIS


Pagānisks alus pagāniska metāla pavadījumāA.Briāna iela 10


Smagais metāls un stiprs alus – Zobens un Lemess ir krogs tiem, kuri novērtē īstas lietas. 

Vīri, kas jau gadu desmitiem stiprinājuši metālmūzikas kalvi Latvijā, ir radījuši vietu domubiedriem. Šis ir krogs, kurā vienmēr skanēs labākā latviešu un arī ārzemju smagā mūzika, kur sarunu biedru pie alus kausa atradīs ikviens pagāns un folkloras zinātājs. Ja vēlies uzzināt, kas aktuāls noticis Latvijas alternatīvās mūzikas smagākajā galā, atliek vien iegriezties krogā Zobens un Lemess, jo te regulāri var sastapt lokālo bandu frontmenus un mūzikas dzīves kūrētājus. Un, gluži tāpat kā žanriski ieturētu mūziku, te augstu vērtē arī labi izturētu alu. Ja vēl tikai iepazīsti Latvijas mazo alus darītavu piedāvājumu, droši jautā pie bāra, kas vislabāk varētu iet pie sirds – te strādā sava amata pratēji, kuri jau no acu skata vien uzminēs, kas nepieciešams jaudīgam vakaram.  

Pudelēs  18
Uz krāna  6
https://www.facebook.com/ZobensUnLemessKrogs/


WALTERS & GRAPA

Ekskluzīvi amata ali no visas Latvijas
Miera iela 19


Kad trīs draugiem apnīk rīkot ballītes savā dzīvoklī, viņi ņem un atver krogu. Paši savām rokām izlej bāra leti no betona, sameistaro mēbeles un rada vienu no Rīgas radošo aprindu iecienītākajiem bāriem, kur ballītes nerimst līdz pat rīta gaismai. 

Piedāvājumā ne tikai Latvijas labākais craft alus – šī ir viena no retajām vietām, kur iespējams izbaudīt arī Latvijas dienvidu kaimiņa – Lietuvas – mazo darītavu labāko piedāvājumu. Turklāt Walters & Grapa ir ne tikai vieta, kur garšot alu un citus dzērienus – te regulāri par muzikālo noformējumu rūpējas jaudīgākie Rīgas dīdžeji, kā arī notiek pasākumi pašu un citu priekam. Un, ja vēl kādam ir radušās šaubas par šīs vietas radošo garu, der palūkoties uz interjeru, kurā galvenie dizaina elementi ir gana iedvesmojoši tēli no simtgadīgā Rīgas Leļļu teātra. Un, kas nav mazsvarīgi, – visai bieži aiz letes sastapsi kādu no saimniekiem, kurš ne tikai apjautāsies, kā tev klājas, bet arī ielies tieši tev piemērotāko alu.

Uz krāna – 8
Pudelēs – 42

https://www.facebook.com/waltersungrapa


VEST

Varens alus, varenas ballītes
Stabu iela 1


Vest ir īsts pilsētas bārs, kur satiekas robustums un vīrišķība ar izsmalcinātu izpratni par alu un virtuvi. 

Vest piedāvājumā nepārtraukti atradīsiet ap 50 šķirņu aliem, kuru nokļūšanai bāra plauktos un krānos galvenais priekšnoteikums līdz ar augstu kvalitāti ir reģionāli ģeogrāfiskā atbilstība. Protams, Latvijā darītais alus te spēlē pirmo vijoli, taču sastapsiet lieliskus brūvējumus arī no kaimiņvalstīm – Igaunijas un Lietuvas -, kā arī pa kādam alum no Skandināvijas valstīm.  Vest ir vieta patiesām sarunām līdz vēlai nakts stundai, bet ne tikai. Reizēm brīvdienu vakaros un ne tikai Vest kļūst par lielisku ballīšu vietu, kur skan mūzika tikai no vinila platēm. Reizēm, ja patrāpās kāds nozīmīgs sporta notikums – par augstākā līmeņa sporta bāru, kur uz milzu ekrāniem var ļaut vaļu savām kaislībām un emocijām. Vest ir vieta, kur satikties ar draugiem un kur iegūt pavisam jaunus. 

Uz krāna  6
Pudelēs  50

https://www.facebook.com/VestRiga/


AUTENTIKA

Mākslu krogs senā darītavā
Bruņinieku iela 2


Bārs Autentika ir vieta, kur piedzīvot unikālus pasākumus ar savdabīgu vizuālo un audio noformējumu un, protams, gardu alu. 

Šis mākslu pārņemtais bārs sniedz apmeklētājiem iespēju izrauties no ikdienas, lai iepazītu jaunus mūzikas žanrus, mākslas paveidus, vizualizācijas efektus, kā arī nozares, par kurām mēs vēl neko nezinām un kuras tieši Autentikā vienmēr var atklāt no jauna. Te notiek koncerti un balles līdz rīta gaismai kopā ar Rīgas labākajiem DJ. Turklāt te vienmēr klātesošs ir Latvijā darīts alus – un kā nu ne, Autentika ir iekārtota ēkā, kas kopš 19.gadsimta beigām ir bijusi daļa no Rīgas pirmās alus darītavas kompleksa. Autentika gaida visus, kuri vēlas atslēgties no ikdienas burzmas un stresa un izbaudīt Autentisku atmosfēru.

Uz krāna – 3
Pudelēs – 11

https://www.facebook.com/autentika.b2


ALĶĪMIĶIS

Pasaules vēsmas alus garšu pasaulē
Lāčplēša iela 12


Kas notiek, kad alus cienītājs no Amerikas Savienotajām valstīm pārceļas uz Rīgu? Te tiek atvērts brūzis ar pasaules elpu, kurā dara beļģu, amerikāņu, kā arī citu stilu alus un kur var pamieloties ar latviski amerikānisku virtuvi.
Ne velti brūzim un restorānam dots Alķīmiķa vārds – ja senie alķīmiķi mēģināja no svina radīt zeltu, tad šodienasaldari no ūdens dara lielisku alu.  Alķīmiķa dzērienu karte seko saules ritējumam – četras alus šķirnes te nobaudāmas vienmēr, taču katrā gadalaikā tām pievienojas vēl četri laikapstākļiem atbilstoši brūvējumi – ziemā tie būs tumši, pat melni ali un eili, kamēr vasarā piedāvājumā atradīsiet vieglus dzērienus, kas atvēsina tveicē. Un, lai būtu interesanti arī biežiem apmeklētājiem, ikvienā no gada divpadsmit mēnešiem te dara vēl vienu, tikai šajā mēnesī nomēģināmu alu. Plaša brūvējumu izvēle, gardas maltītes, draudzīga gaisotne – Alķīmiķi novērtēs ikviens, kam garšo labs alus.

Uz krāna  8
Pudelēs  15
https://www.facebook.com/AlkimikisAlus/