19. gadsimtā Rīga bija alus darīšanas lielpilsēta – te brūži darbojās rūkdami, lai spētu ar pašu gardāko alu apgādāt gan rīdziniekus, gan tuvus un tālus miestiņa cienītājus.

Rīgas Alus kvartālu iezīmē trīs vēsturiski – Kimmela, Kuncendorfa un fon Stricka – , brūži. Mēļo, ka te no zemes dzīlēm plūdis alus darīšanai īpaši piemērots ūdens. Juku laikos milži paputējuši, bet alus gars – saglabājies. Vispirms bijušajā Stricka brūzī savu vēstniecību Rīgā ierīkoja Valmiermuižas alus darītava, bet pēcāk cits pēc cita šajā apkaimē durvis vēruši jauni alus krogi, daži – ar visām brūvēšanas uzpariktēm.

Rīgas Alus kvartāls apvieno alus darbnīcu Labietis un mazo brūzi Ziemeļu Enkurs, bārus Taka un Walters & Grapa, kas piedāvā mazo darītavu veikumu,  progresīvās jaunatnes atpūtas vietu Vest, alternatīvo ballīšu epicentru Autentika, metālmūzikas cienītāju bāru Zobens un Lemess, kā arī Valmiermuižas alus vēstniecību Rīgā. Pavisam netālu darbojas krogs un brūzis Alķīmiķis.

Šos deviņus krogus ar dažādu raksturu un dažādu publiku tuvina mīlestība pret īstu meistaru darītu "craft" alu, kā arī atrašanās īsas pastaigas attālumā citam no cita.

Vēsturiski zīmīgais novietojums un iespēja iepazīt Latvijas alus garšas visā to daudzveidībā padara Rīgas Alus kvartālu par iekārojamu tūrisma galamērķi ikvienam, kas sevi uzskata par alus baudītāju un ir noguris no lielo darītavu masu produkcijas. Te satiekas gan alus feinšmekeri, gan pārsteidzošu garšu meklētāji, gan vienkārši alus mīļotāji.

Rīgas Alus kvartālu paši dibinātāji smaidot sauc par mazu dāvanu visai Latvijai un tās draugiem valsts simtgadē, piedāvājot izbaudīt Latvijas alus meistaru izlolotās alus šķirnes un Rīgas viesmīlību.


ALUS KVARTĀLA TŪRE 

Aicinām izbaudīt Alus kvartālu viesmīlīga stāstnieka pavadībā un piecās pieturvietās nobaudīt izcilas Latvijas "craft" alus šķirnes kopā ar gardām uzkodām. Katra tūre tiek veidota kā pārsteigums, vedot pa pavisam jaunām takām un pasniedzot jaunas garšas. 

Tūres laikā varēsiet izbaudīt Latvijas alus dažādās garšas un tām piemeklētus ēdienus, kā arī mazajos brūvkrogos izpētīt, kā top  īstens "craft" alus un ļauties pārsteidzošu garšu piedzīvojumam. 


Tūres ilgums – 3 - 4 stundas

Tūres sākums – plkst. 18.00 Valmiermuižas alus vēstniecībā, A.Briāna iela 9a, Rīga

Ekskursija notiek angļu vai latviešu valodā.

Cena: 1 personai 38 Eur, iekļauta 12 alus šķirņu degustācija, kā arī nelielas uzkodas. 

Alus kvartāla tūres iespējamas otrdienās  un trešdienās, par to iepriekš vienojoties pa tālr. +371 20264269 vai info@valmiermuiza.lv

*Maksimālais vienas grupas cilvēku skaits – 12 personas. 


LATVIJAS ALUS DARĪTAVU TŪRE

Aicinām iepazīt Vidzemes mazās alus darītavas dienu garā ceļojumā viesmīlīga un zinoša alziņa pavadībā. Viesosimies Valmiermuižas alus darītavā, kur varēs izbaudīt dažādu alus garšu saderību ar piemērotām uzkodām, kā arī ieturēties sātīgās vairāku kārtu pusdienās. Malduguns brūzī varēs iepazīt pašas jaunākās alus darīšanas tendences un uzzināt, cik neparastas garšas var piešķirt alum. Savukārt Raiskumietis Raunā gaidīs ģimenes tradīciju garā uzturētā brūzī, kur tiek ne tikai darīts alus, bet arī cepta maize un kūpināta gaļa. 

Latvijas alus tūre paredzēta interesentu grupām no 5 līdz 15 cilvēkiem, piedāvājuma paketē iekļautas ekskursijas un degustācijas trīs alus darītavās, vairāku kārtu pusdienas un launags, kā arī transports. Latvijas alus tūres tiek organizētas ar iepriekšēju pieteikšanos, vienojoties pa tālr. +371 20264269 vai info@valmiermuiza.lv.

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .